Loading Evenimente

05martie
Biserica Betel, Suceava, România

Seara de tineret zonala

În fiecare marți seară, începând cu ora 19:00, în cadrul Bisericii CDE Betel, tinerii au posibilitatea să participe la seri de studiu biblic, seri în care sunt abordate diferite teme specifice acestora. Ești tânăr și ai vrea să-l cunoști mai mult pe Dumnezeu? Vrei să știi care este voia Sa cu privire la tine? Te invităm să iei parte cu noi la aprofundarea Scripturii ascultând mesaje din partea unor oameni dedicați lui Dumnezeu.

mai 2019
19mai
noiembrie 2019
07noiembrie

Rugăciune

Timpul de rugăciune este cel mai frumos timp pe care îl poți petrece în prezența lui Dumnezeu. Este timpul când guști din frumusețea și bunătatea Lui. Vrei să investești mai mult în relația ta cu Dumnezeu? Te invităm să iei parte cu noi la o seară de rugăciune dedicată edificării sufletului!

10noiembrie

Serviciu divin dimineata

Inchinarea, euharistia si maturizarea spirituala sunt trei aspecte principale ce fac parte din viata unui crestin autentic. Te poti bucura de ele doar atunci cand, pentru tine, singura Persoana care iti poate desfata sufletul este Domnul Isus Christos. Te invitam sa iei parte cu noi la frumoasele momente de bucurie dedicate Atotputernicului Dumnezeu!

10noiembrie

Serviciu divin seara

Continuam sa ne manifestam bucuria in Christos prin cantece, poezii, experiente cu Dumnezeu si prin ascultarea unui mesaj inspirat din Cuvantul Lui.

+ Exportă evenimente
Bitnami