Misiune / Evanghelizare

Familia Şoldan împlineşte chemarea Domnului în Ulaanbaatar, Mongolia, ducând Evanghelia tinerilor sportivi, studenţilor şi familiilor acestora. În prezent sunt implicaţi într-un proiect de plantare de biserică în capitală, alături de o familie de mongoli.
Sami şi Ani sunt membri în Biserica Creştină după Evanghelie Providenţa din Suceava.

Liviu şi Amalia sunt membri ai Bisericii Creştine după Evanghelie nr. 4 din Iaşi, sunt misionari în jungla peruană din 2007. După câteva luni de pregătire specifică la sediul misiunii Segadores din Lima, şi-au stabilit locuinţa şi au început să lucreze în tribul Aşeninca.

Lucrările în care au fost implicaţi până acum au fost construirea casei de misiune şi predarea de cursuri la şcoala primară. În noiembrie 2008 s-au întors în ţară pentru o vacanţă de trei luni. Întorşi în Peru, pentru anul acesta, au ca proiect construirea şcolii pentru adulţi, unde vor lucra ulterior ca profesori. Cu ajutorul Domnului, împreună cu echipa Segadores doresc să planteze o biserică în comunitatea aşeninca.

Pentru mai multe informatii: http://www.agentiakairos.ro/familia-acatrinei/

Bitnami